Пріоритетним напрямом роботи Держгеокадастру на найближчі місяці є формування концептуальних засад обігу сільськогосподарських земель. У рамках цього напряму передбачено створення національної платформи для проведення електронних аукціонів з метою забезпечення максимальної прозорості продажу державних та комунальних земель, а також надання можливості її використання для угод купівлі-продажу приватним особам.

Для отримання повної та достовірної інформації про стан земельних відносин та забезпечення загальнонаціонального доступу до цих даних заплановано впровадження системи регулярного моніторингу земельної сфери, що є необхідною умовою прийняття зважених рішень як на рівні держави, так і на рівні територіальних громад.

Так, фахівці Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області виконують завдання з уточнення даних про  земельні ресурси земель сільськогосподарського призначення державної власності; їх обстеження; аналізу раніше прийнятих рішень щодо кожної земельної ділянки.

Дана робота проведена в переважній частині районів Кіровоградської області.