Рекордні показники українського АПК не сприяють зростанню добробуту власників землі та розвитку сільських територій.
Про це в ефірі програми “Інформаційний день” на П’ятому каналі заявив перший заступник міністра аграрної політики і продовольства України Максим Мартинюк.

Про це в ефірі програми “Інформаційний день” на П’ятому каналі заявив перший заступник міністра аграрної політики і продовольства України Максим Мартинюк.

Він нагадав, що незважаючи на те, що показники українського АПК вражаючі не тільки за національними, а й за світовими мірками, ці рекорди не вирішують проблем, що накопичилися в сільській місцевості, – високі темпи скорочення населення, низька підприємницька активність, стагнація сільських територій. “Виправити ці та інші перекоси могла б земельна реформа, яку зараз обговорюють уряд і учасники земельних відносин. Кінцевою метою реформи слід було б визначити створення середнього класу на селі, фермерів, які, займаючись нішевим виробництвом, будуть створювати робочі місця. Тоді село буде оживати”, – наголосив він.

За словами Мартинюка, в рамках роботи над розробкою моделі земельної реформи обговорюють низку протекціоністських заходів, спрямованих на надання преференцій фермерам щодо купівлі землі. “Ми заплатимо за цей протекціонізм свою ціну у вигляді недоотримання інвестицій на першому етапі запуску ринку. Але йдемо на це свідомо, щоб підтримати фермерство і забезпечити стабільність і поступове зростання добробуту на сільських територіях”, – сказав Максим Мартинюк.

За його словами, земельна реформа належить до тієї категорії реформ, яка, будучи правильно реалізована, дасть значний позитивний ефект, який в основному буде проявлятися в сталому розвитку АПК й економіки в цілому.

Джерело: https://ua.censor.net.ua/n444162