Реформа децентралізації, здійснювана українським Урядом, сьогодні багатьма експертами оцінюється як найважливіша і найуспішніша серед усіх реформ, започаткованих після Євромайдану. Її ключова мета – кожна людина повинна жити в самодостатній і спроможній громаді. І ми це зробили – передали повноваження, ресурси, відповідальність. Про це Віцепрем’єрміністр України, Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко заявив в інтерв’ю УНІА «Укрінформ».

«З початком децентралізації у 2014 році країна мала 10 998 сільських, селищних, дрібних міських громад. Сьогодні з них – 4 277 об’єдналися у 924 спроможні громади. Тобто вже приблизно 40 відсотків об’єднано», – заявив Геннадій Зубко.

За його словами, вже в цьому році має бути завершена розробка перспективних планів, що покажуть, якою буде країна після завершення об’єднання громад. Цей загальний перспективний план сформований вже на 85 відсотків території України.

Важливим завданням є не тільки об’єднати громаду, а й побудувати систему менеджменту, яка б дала можливість для розвитку. «Саме система менеджменту, за якої люди розуміють, що у них є ресурс, податкова база і вони можуть планувати на три чи п’ять років наперед – якраз і дозволяє їм бачити свої можливості у проведенні секторальних змін. І основне питання – це питання людського розвитку. Бо тільки в умовах, коли є нова якість послуг, нова система менеджменту, коли є можливість передачі всіх повноважень, виникає можливість залучення інвестицій», – наголосив урядовець.