За участі представників Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області у облдержадміністрації відбулося засідання міжвідмочої робочої групи з підготовки пропозицій щодо адміністративно-територіального устрою області. У засіданні взяли участь голова обласної ради Олександр Чорноіваненко, перший заступник голови  ОДА Сергій Коваленко, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, представники окремих районів та ОТГ.

Було зазначено, що розпорядженням Кабміну від 23 січня 2019 року №77-р затверджено план заходів з реалізації нового стану реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні. Відповідно до нього утворено міжвідомчу обласну робочу групу з підготовки пропозицій щодо адміністративно-територіального устрою Кіровоградської області.

Учасники зібрання розглянули проєктні моделі устрою 3-х районів, запропоновані Мінрегіоном, а також моделі, розроблені фахівцями облдержадміністрації та обласної ради (передбачають 3, 4, 5 та 6 районів).

Зазначено, що для зміни адміністративно-територіального устрою області в частині кількості районів потрібно мати серйозні аргументи, зокрема – економічні, соціальні, освітні, медичні чинники та позицію самих територій.

17 вересня відбудеться чергова сесія обласної ради. На розгляд депутатів буде винесено напрацьовані пропозиції щодо змін до перспективного плану об’єднання громад та змін адміністративно-територіального устрою області.

За результатами наради відповідні моделі АТУ будуть направлені територіям для опрацювання та громадського обговорення.

Відео заходу.