27 липня 2017 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 12 липня 2017 року № 509, якою був затверджений Порядок доступу державних реєстраторів прав на нерухоме майно та користування відомостями Державного земельного кадастру.

Звертаємо увагу, що вищевказана постанова застосовується з 1 жовтня 2017 року, коли технічно налагоджено інформаційну взаємодію між Державним реєстром речових прав на нерухоме майно та Державним земельним кадастром.

Порядком доступу державних реєстраторів прав на нерухоме майно та користування відомостями Державного земельного кадастру визначено, яким саме чином державні реєстратори нерухомості зможуть отримувати відомості з Державного земельного кадастру та користуватися ними під час проведення державної реєстрації речових прав на земельні ділянки, завдяки взаємообміну інформацією між Державним реєстром речових прав на нерухоме майно та Державним земельним кадастром.

Така передача інформації забезпечується технічним адміністратором Державного реєстру прав, тобто Державним підприємством «Національні інформаційні системи» та адміністратором Державного земельного кадастру-Державним підприємством «Центр Державного земельного кадастру» в електронному вигляді та безоплатно.

Державний реєстратор прав на нерухоме майно під час проведення державної реєстрації речових прав на земельні ділянки зможе отримувати відомості про земельну ділянку, про власників, користувачів земельної ділянки, які були перенесені з державного реєстру земель, та містяться в Державному земельному кадастрі, шляхом формування в Державному реєстрі прав пошукового запиту за кадастровим номером земельної ділянки.

В свою чергу адміністратор Державного земельного кадастру в режимі реального часу буде передавати до Державного реєстру прав відомості про земельну ділянку за критеріями, зазначеними в пошуковому запиті.

Таким чином, доступ державних реєстраторів прав на нерухоме майно та користування такими відомостями Державного земельного кадастру значно спростить процедуру реєстрації прав на земельні ділянки.

 

Джерело: інтернет