Зміни потрібні в області пенсій, продажу землі, медицини та боротьби з корупцією. Україна для зростання економіки необхідно провести пенсійну, земельну, медичну і антикорупційну реформи. Про це заявила директор Світового банку у справах України, Білорусі та Молдови Сату Кахконен, передає ZN.UA.
“Перша – це пенсійна реформа. З фіскальної точки зору, вона вкрай важлива – 11% ВВП держави витрачається через Пенсійний фонд, при цьому лише половина з цих коштів покривається пенсійними внесками населення, решта фінансується бюджетом. Це величезний дисбаланс”, – зазначила Кахконен.
За її словами, другий за важливістю реформою є земельна, яка передбачає скасування мораторію на продаж землі, відкриття земельного ринку, які можуть стати імпульсом для залучення інвестицій. Далі, на думку Кахконен, Україні слід завершити реформу охорони здоров’я.
“Україна витрачає на медицину понад 4% ВВП – значно більше, ніж будь-яка країна з схожим рівнем доходів, а якість медичних послуг залишається незадовільним”, – зазначила Кахконен і додала, що збільшення тривалості життя на рік підвищує рівень ВВП на душу населення на 4%.
Крім того, за словами Кахконен, Україні необхідно завершити антикорупційну реформу.