4 травня мешканці Гайворонського району мали можливість поставити запитання до начальника Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області Ігоря Зінченка щодо земельного законодавства та земельних відносин під час виїзного прийому громадян.

Ті, хто завітав на захід, загалом зверталися зі спірних питань щодо отримання членами садових товариств земельних ділянок у власність для індивідуального садівництва, відведення земельних ділянок учасникам АТО,  затвердження та передача у власність земельних ділянок, наданих для ведення особистого селянського господарства, на території Чемерпільської сільської ради тощо.

Зокрема члени садових товариств «Світанок», «Кристал», «Дружба» звернулися з проханням допомогти отримати у власність земельні ділянки для індивідуального садівництва. Через те, що ці земельні ділянки належним чином не оформлені, хоча і знаходяться в користуванні даних громадян вже тривалий час, для їхньої приватизації, за словами начальника Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області, насамперед слід провести інвентаризацію цієї території, розробити необхідну технічну документацію, визначивши межі земельних ділянок, землі загального користування (дороги, під’їзди). А далі затверджувати ці проекти землеустрою.

DSC01860Гайворон

DSC01864 DSC01865 DSC01867

Учасника антитерористичної операції Станіслава Деркача хвилювало питання щодо отримання земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства саме на території Таужненьської сільської ради. Адже він сам бажав би зайнятися вирощуванням сільськогосподарських культур з метою їх подальшої реалізації. На жаль, підходящу землю із запропонованого переліку зарезервованих земельних ділянок для учасників АТО  він обрати не зумів. Ігор Зінченко пообіцяв бійцю у двотижневий термін допомогти у вирішенні цієї проблеми.

На заході був присутній Таужненський сільський голова Леонід  Трачук, який зацікавлений у позитивному вирішенні проблемних питань щодо забезпечення атовців земельними ділянками, та ще близько десятка учасників антитерористичної операції, котрих непокоїть доля щодо затвердження проектів землеустрою на земельні наділи. Усі отримали необхідні роз’яснення й консультації.

DSC01869 DSC01870 DSC01872

Представники  Чемерпільської сільської ради (майже 30 осіб), очолювані в.о.сільського голови Вікторією Чемерук, прибули на захід, аби розібратися з наболілої для них проблеми щодо надання їм земельних ділянок для ведення особистого сільського господарства. Варто зауважити, що на бажані земельні ділянки наданий дозвіл для ведення фермерського господарства. За позовом Новоукраїнської місцевої прокуратури справа щодо правомірності видання дозволу знаходиться на розгляді касаційній інстанції. За словами Ігоря Зінченка, слід дочекатися результату цього розгляду, а потім приймати конкретне рішення.

DSC01873 DSC01874 DSC01878 DSC01877

Загалом на виїзний прийом до начальника ГУ Держгеокадастру у Кіровоградській області звернулося 52 особи, котрі  отримали вичерпні роз’яснення на поставлені ними запитання.