16 березня відбулася зустріч голови облдержадміністрації Сергія Кузьменка із спостерігачами Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ. Делегація завітала до Кіровоградщини для налагодження зв’язків з представниками регіональної влади, політичними силами та громадськістю.

Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ розміщена в Україні від березня 2014 року з метою сприяння зниженню напруги та забезпечення миру, стабільності і безпеки. Її завдання – спостереження, збір інформації про ситуацію в державі та укладання звітів для подальшого розгляду відповідними міжнародними організаціями.

Під час зустрічі Сергій Кузьменко поспілкувався із представниками делегації ОБСЄ у складі керівника групи Майкла Уокера та спостерігачів Алмазбека Усенова і Атіли Молнара. У спілкуванні також взяли участь заступник голови облдержадміністрації Світлана Лобанова та керівники структурних підрозділів облдержадміністрації і територіальних органів влади, які відповідають за напрями соціального захисту населення, освіти, охорони здоров’я, зайнятості, пенсійного забезпечення, ліквідації надзвичайних ситуацій, розподілу земельних ресурсів.

Учасники зустрічі обговорили загальну соціально-політичну ситуацію на Кіровоградщині, зокрема, вплив на неї збройного конфлікту на Сході країни, діяльність в області політичних сил та органів місцевого самоврядування, процес децентралізації. Також йшлося про безпеку в регіоні, соціальний захист та підтримку вимушено переселених осіб та учасників антитерористичної операції.

З метою забезпечення учасників антитерористичної операції та членів сімей загиблих учасників антитерористичної операції земельними ділянками Головним управлінням Держгеокадастру у Кіровоградській області спільно з місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування проведено таку роботу.

У зустрічі взяв участь начальник Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області Ігор Зінченко, який поінформував присутніх з питань забезпечення учасників антитерористичної операції земельними ділянками.

Зокрема було зазначено, що для врегулювання та вирішення проблемних питань, які виникають в процесі забезпечення учасників антитерористичної операції та членів сімей загиблих учасників антитерористичної операції земельними ділянками, розпорядженням голови обласної державної адміністрації від 06 квітня 2015 року № 143-р утворено обласну комісію з питань забезпечення реалізації учасниками антитерористичної операції конституційних прав на отримання земельних ділянок. За результатами роботи вказаної комісії приймаються відповідні управлінські рішення щодо вирішення нагальних проблемних питань стосовно реалізації учасниками АТО своїх прав.

З початку запровадження ініціативи станом на 09 березня 2017 року до Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області надійшло 10 678 заяв про отримання земельних ділянок у власність безпосередньо від самих учасників антитерористичної операції або членів сімей загиблих учасників антитерористичної операції. Як результат, видано 8 564 накази про надання дозволів на розроблення проектів землеустрою щодо надання у власність земельних ділянок. За результатами розгляду заяв про затвердження розроблених проектів землеустрою Головним управління Держгеокадастру у Кіровоградській області прийнято 4 815 наказів про затвердження вказаних проектів та надання у власність земельних ділянок.

Слід зазначити, що всього в Україні станом на 09 березня 2017 року, учасникам антитерористичної операції видано 113 837 наказів про надання дозволу на розроблення проектів землеустрою щодо надання у власність земельних ділянок, тобто кожний 13 наказ виданий українським захисникам – це наказ на території Кіровоградської області. Видано 45 687 наказів про затвердження документації із землеустрою та надання у власність земельної ділянки – кожний 10-й наказ на території Кіровоградської області. Всього по державі учасникам антитерористичної операції передано у власність 54,9 тис.га, у тому числі по Кіровоградській області 8,9 тис.га.

Органами місцевого самоврядування також проводиться відповідна робота із забезпечення учасників антитерористичної операції земельними ділянками за рахунок земель комунальної власності. Станом на 09 березня 2017 року до органів місцевого самоврядування звернулось 1 214 учасників антитерористичної операції. За результатами розгляду прийнято 345 рішень про надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо надання у власність 1 159 земельних ділянок загальною площею 608,4 гектара. Також радами прийнято 182 рішення щодо 264 земельних ділянок загальною площею 263,2 гектара про надання їх учасникам антитерористичної операції у власність.

На офіційних сайтах районних державних адміністрацій для учасників антитерористичної операції розміщена інформація про оформлення земельних ділянок, а на офіційному сайті Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області також інформація про зарезервовані земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності в розрізі районів, сільських (селищних) рад, конкретної земельної ділянки з доданням викопіювання про її місце розташування. Інформація про зарезервовані земельні ділянки для вищезазначених цілей періодично оновлюється, шляхом вилучення наданих земельних ділянок та доповненням вільних.

Питання про забезпечення учасників антитерористичної операції та членів сімей загиблих учасників антитерористичної операції земельними ділянками сільськогосподарського призначення державної власності знаходиться на постійному контролі Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області, внаслідок чого кількість вказаних громадян, яким надано земельні наділи, значно зросла.

У ході бесіди спостерігачі Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ отримали іншу необхідну їм інформацію про область та заклали підґрунтя для подальшої співпраці.