З такою пропозицію до керівництва області звернувся Ігор Зінченко, начальник Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області, під час апаратної наради  з керівниками структурних підрозділів ОДА, представниками територіальних органів міністерств та відомств України в області, що відбулася сьогодні. Адже багато проблем в роботі виникає через затримки керівників територіальних громад розгляду відповідних документів.

Так, під час обговорення питання про стан дотримання в області прав учасників АТО на одержання земельних ділянок, Ігор Зінченко поінформував присутніх про результати роботи управління у цьому напрямку.

Зокрема він зазначив, що від часу запровадження ініціативи Урядом до Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області надійшло 9 648 заяв про отримання земельних ділянок у власність безпосередньо від самих учасників антитерористичної операції або членів сімей загиблих учасників антитерористичної операції.

Із загальної чисельності поданих заяв отримано 8048 дозволів на розроблення проектів землеустрою для відведення землі. Після завершення процедури оформлення земельних ділянок військові отримають у власність землі загальною площею майже 1,5 тис. гектарів. Найбільшу кількість дозволів на розроблення земельної документації отримали учасники АТО у Кіровоградському (904), Новомиргородському (847), Олександрівському (561),  Знам’янському (531), Олександрійському (523) районах Кіровоградщини.

Слід зауважити, що відносно 1 462 заяв (15% від загальної кількості) прийнято рішення про відмову в наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо надання у власність земельних ділянок. Основною причиною таких відмов є невідповідність ст.118 Земельного кодексу України поданих додатків до заяви, а саме графічні матеріали, де зазначене бажане місце розташування та конфігурація земельної ділянки, оформлені неякісно, що унеможливлює ідентифікувати фактичне місце розташування земельної ділянки. В окремих випадках заяви подаються на земельні ділянки, що ще перебувають в користуванні інших осіб або взагалі вже надані у власність іншим громадянам, що суперечить ч.5 ст. 116 Земельного кодексу України.

Сьогодні в області учасники АТО вже завершили процес оформлення у власність 4420 земельних ділянок. Проекти землеустрою затверджені на ділянки загальною площею майже 8,2 тис. гектара. Найбільшу кількість земельних ділянок військовим надали у Новомиргородському (634 – площею 1,2 тис. га), Кіровоградському (569 – площею 1,1 тис. га), Новоукраїнському (254 – площею 489 га), Олександрійському (234 – 461 га), Компаніївському (232 – площею 429 га) районах.

Окрім цього,  до сільських, селищних та міських рад області звернулось 1 203 громадянина з питань отримання у власність земельних ділянок. В результаті розгляду поданих заяв прийнято 333 рішення про надання дозволів на розроблення проектів землеустрою щодо надання у власність 1147 земельних ділянок загальною площею 606,5 гектара.

Учасники АТО здебільшого отримують ділянки для ведення особистого селянського господарства із земель сільськогосподарського призначення державної власності. Також масиви земель державної та комунальної власності надавалися й для ведення садівництва (Кіровоградський, Устинівський райони).

Головне управління Держгеокадастру у Кіровоградській області у січні поточного року за погодженням з органами місцевого самоврядування Кіровоградської області оновило перелік земельних ділянок, що можуть бути надані учасникам АТО. На сьогодні в області для військовослужбовців зарезервовано майже 3 тис. гектарів землі.

Варто наголосити, що всього в Україні станом на 25 січня 2017 року учасникам антитерористичної операції видано 107 586 наказів про надання дозволу на розроблення проектів землеустрою щодо надання у власність земельних ділянок (в області 7 938). Тобто кожний 13 такий наказ виданий військовим Кіровоградщини.

В Україні видано 43 087 наказів про затвердження документації із землеустрою та надання у власність земельної ділянки (в області 4 411). Кіровоградський – кожний 10-й такий наказ.

В Україні учасникам АТО передано у власність  49,2 тис.га, із яких 8,1 тис. га військовим нашої області.