15 січня у Головному управлінні Держгеокадастру у Кіровоградській області проведено чергову передачу земель сільськогосподарського призначення, що розташовані за межами населених пунктів, з державної власності у комунальну.

Керівник Компаніївської селищної ради  Олександр Маслюков та начальник Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області Оксана Панчук підписали акти приймання-передачі земель загальною площею на 123,6160 га.

Загалом об’єднані територіальні громади Кіровоградщини вже отримали 138,63 тис. гектара земель сільськогосподарського призначення з державної власності у комунальну.

 Довідково:

Передача земель сільськогосподарського призначення з державної власності у комунальну власність об’єднаних територіальних громад відбувається відповідно до Указу Президента України від 15 жовтня 2020 року № 449/2020 «Про деякі заходи щодо прискорення реформ у сфері земельних відносин» та Постанови Кабінету Міністрів України від 16 листопада 2020 року № 1113 «Деякі заходи щодо прискорення реформ у сфері земельних відносин».

Право власності громади на земельні ділянки виникає з моменту державної реєстрації цього права та оформлюється відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».