Голова Помічнянської міської ОТГ Кіровоградської області Микола Антошик розповів про основні досягнення за період об’єднання територіальної громади.

– За півтора року ми зробили більше, ніж за всі попередні роки. Ми купили нову комунальну техніку (навантажувач, екскаватор), купили діагностичне обладнання в лікарню, створили первинку (первинну медичну ланку). Провели освітлення і в місто, і в село, замінили всі вікна в садочках, почали утеплення. Це дасть можливість заощаджувати на опаленні. Купили автобус для підвезення дітей із села у більш потужні міські школи. Також будуємо футбольний майданчик, який наполовину фінансує держава.

У місті Помічна ніколи не було первинної ланки медицини, тож її довелося створювати з нуля – від кабінетів, обладнання до пошуку фахівців. На сьогодні більше 70% населення громади вже підписали договори із сімейними лікарями, що, на думку Миколи Антошика, говорить про високий рівень довіри до реформи. Ще планують купити автомобіль.

Цьогоріч на поточний ремонт доріг Помічнянська громада виділила 2,5 мільйона гривень. Минулого року провели капітальний ремонт на 4 мільйони гривень.

– Минулого року ми відбудували вулицю Макаренка, яка веде до села. Ми вклали у неї 1,5 мільйона гривень. Тепер є зручне сполучення міста з селом, і естетично краще. І люди, які тут живуть, уже змінюють все біля своїх осель. Я це бачу, – каже Микола Антошик.

Окрім того, системно збільшується бюджет розвитку (доходи і видатки місцевого бюджету, які використовуються для реалізації програм соціально-економічного розвитку, зміцнення матеріально-фінансової бази).

Довідково.

У 2018 році в рамках поглиблення децентралізації ГУ Держгеокадастру у Кіровоградській області передано з державної власності у комунальну власність Помічнянської міської об’єднаної територіальної громади 70,6 га земель сільськогосподарського призначення поза межами населених пунктів.