Упродовж 2017 року в Кіровоградській області продано органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування 47 земельних ділянок комунальної та державної власності несільськогосподарського призначення під об’єктами нерухомого майна загальною площею 5,44 га на суму 5,4 млн гривень.

Проведено 74 земельні торги у формі аукціону, на яких продано органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування право на оренду 99 земельних ділянок. Загальна площа – 1,96 тис. га. Загальна ціна продажу річної орендної плати – 10,6 млн грн. Також продано на 5-и земельних торгах 5 земельних ділянок у власність площею 6,5 га, ціна продажу яких становить 2,9 млн грн.

Варто зауважити, що Головним управлінням Держгеокадастру у Кіровоградській області без залучення державних коштів проведено 44 земельні торги у формі аукціону, на яких продано право на оренду 63 земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності загальною площею 1,78 тис. га. Загальна ціна продажу річної орендної плати – 8,6 млн грн.

Також Державними органами приватизації продано 1 земельну ділянку, на якій розташовано об’єкти державної власності площею 0,2874 га. Ціна продажу – 82,2 тис. гривень.

Фактично до місцевих бюджетів від продажу земельних ділянок (з урахуванням розстроченого платежу) і прав на земельні ділянки з початку 2017 року надійшли кошти в сумі 19,76 млн гривень, в тому числі до місцевих бюджетів – 19,68 млн гривень та до державного бюджету – 0,08 млн гривень.  Дані кошти  громади зуміють використовувати на розвиток власних територій.

Довідково.

Земельні торги проводяться відповідно до глави 21 Земельного кодексу України «Продаж земельних ділянок або прав на них на конкурентних засадах». Інформація про лоти із зазначенням місця розташування земельних ділянок, їх площ та кадастрових номерів, а також стартового розміру річної орендної плати розміщена на сайті Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру у розділі «Земельні аукціони».