Станом на 6 вересня 2017 року спеціалісти Управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області провели 209 перевірок дотримання вимог земельного законодавства, з них 22 – перевірки органів місцевого самоврядування та органів виконавчої влади.

Під час проведення перевірок виявлено 221  порушення.  Для їх усунення  складено 117 протоколів про адміністративні правопорушення. Винесено 113 постанов, з них 11 – постанов про закриття справи у зв’язку із ознаками злочину та направлено до правоохоронних органів, 102 – п   ро притягнення  до адміністративної відповідальності.

Зважаючи на виявлені порушення, нараховано розмір заподіяної шкоди державі на суму майже 5,118 млн грн. Із них більше 1 млн грн сплачено у добровільному порядку. Накладено штрафів на суму 21,8 тис. грн, із яких       12,6 тис.  грн сплачено у добровільному порядку.

Крім того, в ході виконання перевірок було перевірено 529 рішень органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування та виявлено 67 порушень, направлено 69 клопотань  про  усунення порушень вимог земельного законодавства.