Національне агентство з питань запобігання корупції у травні 2019 року встановило 400  порушень законодавства у сфері запобігання корупції.

Так, Національне агентство склало 359 протоколів про адміністративні правопорушення, затвердило 26 обґрунтованих висновків про виявлені ознаки правопорушень, пов’язаних з корупцією, а також направило 14 приписів. З них: 8 приписів внесено з вимогою усунути порушення законодавства щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, інших порушень Закону, 6 приписів – за результатами перевірок державних органів.

Крім цього, у травні затверджено 165 рішень про результати повних перевірок декларацій. За результатами перевірок у 11 деклараціях виявлено недостовірні відомості на суму понад 250 прожиткових мінімумів для працездатних осіб.

Також встановлено ознаки умисного неподання 15 декларацій.

За порушення термінів подання декларацій складено 6 адмінпротоколів, за несвоєчасне подання або неподання повідомлень про суттєві зміни у майновому стані – 19 адмінпротоколів.

Також Національне агентство склало 54 адмінпротоколи за недотримання вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів та 1 адмінпротокол – щодо невиконання законних вимог Національного агентства.

За порушення порядку подання звіту політичної партії Національне агентство направило до суду 25 адмінпротоколів, за порушення порядку надання або отримання внеску на користь політпартії – 251 адмінпротокол. Крім того, за невиконання законних вимог Національного агентства направлено до суду 4 адмінпротоколи.