Національне агентство з питань запобігання корупції під час свого засідання затвердило обґрунтований висновок щодо виявлення ознак пов’язаного з корупцією правопорушення, вчиненого суб’єктом декларування. Зокрема, за результатами проведення повної перевірки поданої декларації за 2015 рік встановлено відображення недостовірних відомостей, що стосуються вартості нерухомого майна.

Так, суб’єкт декларування зазначив вартість об’єктів нерухомості, що належать його дружині на праві власності,  як “невідомо”. Однак інформація щодо вартості таких об’єктів містилася в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.

Нагадаємо, відповідно до Роз’яснень щодо застосування окремих положень Закону України “Про запобігання корупції стосовно заходів фінансового контролю”, затверджених Рішенням Національного агентства від 11 серпня 2016 року  № 3 (із змінами), суб’єкт декларування має відобразити у декларації вартість нерухомого майна, якщо вона відома йому або може бути отримана з офіційних джерел, зокрема державних реєстрів.

Отже, якщо суб’єкту декларування під час заповнення декларації не відома вартість нерухомого майна, але вона може міститися в офіційних державних реєстрах, то за відповідним запитом такий суб’єкт може отримати необхідну інформацію.

Відповідальність за таке правопорушення передбачена статтею 366-1 Кримінального кодексу України та настає за декларування завідомо недостовірних відомостей у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Затверджений під час засідання обґрунтований висновок буде направлено до Національного антикорупційного бюро з урахуванням підслідності, що визначена статтею 216 Кримінального процесуального кодексу України.  

Звертаємо увагу, що відповідно до п. 22 ч.1 ст. 92 Конституції України виключно законами України визначаються діяння, які є кримінальними правопорушеннями, та відповідальність за них. Затвердження обґрунтованого висновку та направлення його до спеціально уповноваженого суб’єкта у сфері протидії корупції не  є  свідченням вчинення суб`єктом декларування кримінального правопорушення, а є підставою для здійснення досудового розслідування.