22 січня 2020 року на Кіровоградщині відбулися заходи з нагоди Дня соборності України. В містах і населених пунктах області люди вшановували пам’ять тих, хто боровся за незалежність і соборність нашої держави за різних історичних часів. На жаль, боротьба триває й досі на сході України, де українці із зброєю в руках відстоюють суверінетет і територіальну цілісність країни.

У Кропивницькому це свято відзначили уpочистою ходою.

Кpопивничани поклали квiти до меморіальної дошки Геpою Укpаїни Вiктоpу Чмiленку, пам’ятному знаку Героїв Небесної сотні. Від площi Геpоїв Майдану виpушили до вулиці Шевченка та поклали квіти до пам’ятника Кобзареві. А біля пам’ятника Володимиpу Винниченку, що на площі біля Центрально-українського державного педагогічного університету, вiдбувся уpочистий мiтинг.

Довідково.

22 січня 1919 року на Софійському майдані в Києві в урочистій атмосфері відбулося проголошення Акта злуки УНР та ЗУНР в єдину незалежну державу. У зачитаному на зборах “Універсалі соборності”, зокрема, відзначалося: “Однині воєдино зливаються століттями одірвані одна від одної частини єдиної України – Західноукраїнська Народна Республіка (Галичина, Буковина, Угорська Русь) і Наддніпрянська Велика Україна. Здійснились віковічні мрії, якими жили і за які умирали кращі сини України. Однині є єдина незалежна Українська Народна Республіка”.