1 листопада мешканці Устинівського району мали можливість поставити запитання до керівництва Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області щодо земельного законодавства та земельних відносин під час виїзного прийому громадян, що відбувся у Відділі Держгеокадастру в Устинівському районі.

DSC01510 DSC01513 DSC01514 DSC01519

Загалом  громадяни зверталися із спірних питань щодо надання дозволів на виготовлення проектів землеустрою на земельні ділянки та затвердження документації із землеустрою, оформлення документів для ведення особистого селянського господарства, поновлення договорів оренди, з приватизації присадибної ділянки, відведення земельних ділянок учасникам АТО тощо.

Актуальним було й питання створення районі молочного кооперативу, з яким звернувся фермер Анатолій Абара. За його словами, це сприятиме розвитку району, зокрема створенню нових робочих місць, надходженню коштів до місцевих бюджетів, розвитку інфраструктури населених пунктів. Важливо не просто збирати  молоко, а нарощувати поголів’я великої рогатої худоби. Тож потрібні пасовища для випасу худоби, сінокоси. У більшості сіл району ще є певна кількість вільних земель запасу. Володимир Кривий, начальник управління землеустрою та охорони земель, порекомендував представникам фермерського господарства звернутися до місцевих громад, аби ті виділили їх під кооператив.

DSC01521 DSC01522 DSC01525 DSC01528

Також учасник антитерористичної операції Сергій Гонтаренко, котрий тільки-но повернувся з зони бойових дій, звернувся за роз’ясненнями чинного законодавства щодо відведення земельних ділянок. Як результат, надав заяву до цього територіального підрозділу Держгеокадастру щодо отримання дозволу на виготовлення проекту землеустрою на земельну ділянку.

DSC01530

Загалом від початку запровадження ініціативи про забезпечення земельними ділянками Устинівському районі бійцям видано 133 накази про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою на майже 255 га. Та 65 наказів про затвердження документації із землеустрою та надання земельної ділянки у власність. Проекти землеустрою затверджені на ділянки загальною площею понад 120 гектара.

Під час заходу усі відвідувачі отримали вичерпні роз’яснення на поставлені ними запитання.