Генеральний директор державного підприємства «СЕТАМ» Віктор Вишнів окреслив переваги продажу з продажу прав оренди на землю через електронні торги.

– Чи є сьогодні попит на землю? На покупку або оренду?

– Попит на землю є. Відбулося більше 300 аукціонів з чималим зростанням вартості. Зараз Держгеокадастр передав уже понад 1,5 млн га в розпорядження громад і буде далі продовжувати віддавати їм державні землі в комунальну власність. А громади, сподіваємося, зможуть скористатися перевагами наших аукціонів, аби мати хорошу орендну плату за землю.

– Хто може виставляти землю на торги за право на оренду землі, а хто приймати в них участь? Чи можуть, наприклад, селяни виставляти таким чином власні земельні ділянки?

– З боку замовників це може робити Держгеокадастр, тобто, виставити державні землі. Громади, органи місцевого самоврядування можуть запропонувати комунальні землі. Також це можуть бути і звичайні власники земель. Вони можуть звертатися до нас з питань добровільного продажу, підписання договору тощо. Що стосується клієнтів, учасників торгів, це може бути будь-хто: фізичні особи, дрібні, середні, місцеві або немісцеві фермери, великі агрохолдинги, які торгують по всій країні.

– Що треба знати селянину, який хоче виставити свою земельну ділянку  для оренди?

– З чого почати? Зателефонувати до нас в центральний офіс або до філії (в кожній області є відповідна філія). У нас є відповідні зразки договорів. Треба укласти договір. Якщо людина не має землевпорядної документації, звичайно, її треба оформити належним чином. Потім укласти договір із землевпорядником, який буде виконавцем за даними торгами. Встановити самостійно початкову ціну, яку вважає справедливою, і проводити торги.

– Зараз в «СЕТАМ» 23 філії складів в обласних центрах. Чи плануєте розширювати мережу?

– Філії на сьогодні покривають всю країну. Розширювати кількість філій, напевно, не будемо. Щодо розширення складських потужностей, якщо буде необхідність.

За матеріалами «Итоги недели – 100000»,  20.03.2019.

Автор:  Ірина Шевченко