З початку поточного року станом на 26 квітня в рамках реалізації пілотного проекту із запровадження принципу екстериторіальності погодження проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки до органів Держгеокадастру Кіровоградської області надійшло з інших областей 3693 проекти землеустрою. Опрацьовано 3527, з них отримали позитивний висновок 2783, знаходиться на розгляді – 166 проектів.

Спеціалістами відділів Держгеокадастру в районах Кіровоградської області направлено на погодження до інших областей 3485 проектів землеустрою, з них опрацьовано 3306 проекти, отримали позитивний висновок 2306, знаходиться на розгляді – 179 проектів.

Усього на Кіровоградщині працюють 23 кваліфіковані експерти, що відповідають критеріям, установленим статтею 23 Закону України «Про державну експертизу землевпорядної організації».

Довідково.

Постановою Кабінету Міністрів України від 31 серпня 2016 року № 580 «Деякі питання реалізації пілотного проекту із запровадження принципу екстериторіальності погодження проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки територіальними органами Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру» затверджено тимчасовий порядок взаємодії між територіальними органами державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру на період реалізації пілотного проекту із запровадження принципу екстериторіальності погодження проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки територіальними органами Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру під час погодження проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки.

Розгляд та погодження або відмова у погодженні проектів землеустрою здійснюється працівниками територіальних органів Держгеокадастру, які вибрані за принципом випадковості системою електронного документообігу Держгеокадастру.