22 травня в Кіровограді з ранку проводилося кілька заходів, об’єднаних тематично. Сотні містян, у т.ч. працівники ГУ Держгеокадастру у Кіровоградській області, прийшли до пам’ятника Тарасу Шевченку, щоб висловити свою шану і повагу людині, фундатору української нації, у день його перепоховання на Черничій горі у Каневі. Саме під час цього заходу піснею “Реве та стогне Дніпр широкий”, першим виконавцем якої був славетний Марко Кропивницький, 176-у річницю якого прогресивне людство відзначило також цього дня, презентував свій початок 25-й фестиваль-конкурс вокально-хорового мистецтва “Калиновий спів”.

Керівництво міста і області разом з його організаторами і учасниками сформувалися в колону і пройшлися центральними вулицями Кіровограда до обласної філармонії, на площі біля якої відбулося урочисте пісенне дійство. До нього долучилися вокальні колективи з 20 районів Кіровоградщини та шести областей України – Дніпровської, Донецької, Вінницької, Луганської, Тернопільської та Черкаської областей. А це більше 40 виступів з вокальними та танцювальними номерами.

Також в рамках заходу у фойє Кіровоградської філармонії діяла виставка декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва “Калиновий розмай”.  Під час церемонії урочистого відкриття до фестивальної емблеми – гілки калини – щороку пов’язується новий рушник, спеціально вишитий  народними майстринями окремого району та міста області. Цього року така честь надана Кіровоградському району.

2 3 4 5