Відбулось засідання круглого столу у Благовіщенській районній державній адміністрації. На порядок денний виносились наступні питання: формування ринку землі в Україні; як земельна реформа позначиться на розвитку сільських територій.

Було зазначено, що фактично ринок землі в Україні вже існує, але тіньовий. Він не врегульований, а отже держава з нього доходів не має.  З іншого боку, селяни не можуть повністю розпоряджатися своєю власністю — паями. Отже, за сучасних обставин, спираючись на досвід європейських країн, відкрити ринок землі можна  поетапно.

Законопроект «Про ринок земель» (№ 7112 від 14.09.2017) пропонує запровадити низку обмежень, які мають сприяти мінімізації ризиків земельних спекуляцій і монополізації з боку заможних бізнесменів. А саме, власниками землі можуть бути лише фізичні особи та громадяни України, а обсяг активів у одного власника не може перевищувати 900-2100 га.

Загалом, зняття мораторію на продаж землі відкриває селянам, дрібним фермерам доступ до дешевих кредитних ресурсів. Ринок землі сприятиме розвитку малих сімейних форм фермерських господарств, що значно покращить ситуацію з робочими місцями на селі, з самозайнятістю.

Зняття мораторію дає селянам, дрібним фермерам можливість бути повноцінними учасниками бізнесових проектів, відкриває доступ до дешевих кредитних ресурсів. Ринок землі сприятиме розвитку малих сімейних фермерських господарств, що значно покращить ситуацію з робочими місцями на селі, із самозайнятістю.

За  словами заступника начальника Відділу у Благовіщенському районі Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області Тетяни Колосовської, «ми всі знаємо, що Україна – аграрна країна. Сільське господарство – один з пріоритетних напрямків економіки нашої держави, тому ринкові відносини приведуть до встановлення справедливості в орендних відносинах. Лише конкуренція є тією рушійною силою, яка приведе до прогресу в розвитку сільського господарства, сталих земельних відносин, охорони земель. Ми мусимо робити ставки на молодь, яка може стати локомотивом до створення сімейних фермерських господарств, популяризації сільського життя, – відзначила вона. –  Варто більше дізнаватися про досвід зарубіжних країн, врахувати всі плюси й мінуси, зрозуміти страхи наших громадян та вивести це питання з політичної площини виключно в економічну. Всі разом шляхом обговорення маємо забезпечити в Україні цивілізований обіг земель сільськогосподарського призначення, гарантувати захист її родючості, – зазначила Тетяна Колосовська.