Державне підприємство (ДП) CЕТАМ Міністерства юстиції України провело понад 300 електронних торгів з продажу прав оренди на землю через платформу OpenMarket. Про це повідомляється на сайті підприємства.

На продаж виставлялися права оренди на землю у всіх областях України. Загальна стартова сума становила понад 10,6 млн грн, а за підсумками торгів ДП ​​отримало понад 32,3 млн грн.

Загальне подорожчання лотів перевищило 203% і дозволило залучити додатково 21,7 млн ​​грн до місцевих бюджетів.

“Торги з продажу оренди землі відбуваються виключно з використанням сучасної технології Blockchain, яка виключає будь-які маніпуляції і корупційні ризики”, – сказано в повідомленні.

 

СЕТАМ – система електронних торгів арештованим майном. Вона запрацювала в 2015 році, спочатку в деяких регіонах, потім по всій Україні. У вересні 2017 року держпідприємство провело перший в світі аукціон за допомогою технології блокчейн.

Про те, що таке захищений аукціон і як він вплине на ринок оренди землі, у вересні 2018 року в інтерв’ю сайту “Сегодня” розповів гендиректор ДП Віктор Вишнєв: Ми перейдемо психологічну межу в суспільстві “: інтерв’ю з главою СЕТАМ про ринок оренди землі.

Джерело: Сегодня