Питання щодо забезпечення реалізації конституційних прав учасників антитерористичної операції, членів сімей загиблих учасників антитерористичної операції на отримання у власність земельних ділянок в межах норм безоплатної приватизації перебуває на постійному контролі в Олександрійській районній державній адміністрації.

Відповідно до пункту 14 статті 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії її соціального захисту» учасникам бойових дій надаються пільги щодо першочергового відведення земельних ділянок.

Від часу запровадження ініціативи Урядом у Кіровоградській області станом на 9 жовтня 2018 року до Відділу в Олександрійському районі Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області надійшло 1082 заяви від учасників антитерористичної операції щодо відведення їм земельних ділянок. Зазначу, що дані  заяви опрацьовуються вчасно та надаються для погодження до Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області, котре є розпорядником земель державної власності сільськогосподарського призначення за межами населених пунктів.

Як результат, учасники антитерористичної операції району вже завершили процес оформлення у власність 640 земельних ділянок. Проекти землеустрою затверджені на ділянки загальною площею майже 1,3 тис. гектара.

Окрім цього, в районі учасники АТО та члени родин загиблих військовослужбовців отримали 843 дозволи на розроблення проектів землеустрою для відведення землі.  Після завершення процедури оформлення земельних ділянок військові отримають у власність землі загальною площею майже 1,7 тис. гектарів.

Олександрійська районна державна адміністрація спільно з сільськими і селищними радами та Відділом в Олександрійському районі Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області систематично опрацьовують перелік земельних ділянок, які можливо надати у власність для ведення особистого селянського господарства учасникам АТО (ООС).

Співпраця Олександрійської РДА і ГУ Держгеокадастру у Кіровоградській області  у даному напрямку триватиме й надалі.

Юрій Коваль, перший заступник голови  Олександрійської районної державної адміністрації