На таку тему в обласній прокуратурі  проведено семінар, у якому взяли участь керівники та прокурори місцевих прокуратур, судді апеляційного та господарського судів області, фахівці Головного територіального управління юстиції в області, юридичного управління та управління з контролю за використанням та охороною земель ГУ Держгеокадастру у Кіровоградській області.

Керівник відділу представництва інтересів громадян або держави в суді та при виконанні судових рішень прокуратури області Зоя Федунець зазначила, що наявність у прокуратури повноважень за межами кримінальної юстиції є дуже важливим елементом захисту інтересів держави та суспільства, оскільки притягнення особи до кримінальної чи адміністративної відповідальності не вирішує питання поновлення порушеного права, відновлення початкового становища. Такі повноваження на сьогодні реалізуються через конституційну функцію представництва, яка є дієвою формою захисту порушених інтересів держави в суді.

семінар в прокуратурі2«Що стосується сфери земельних відносин, то Кіровоградська область по структурі економіки є аграрною. Земельний фонд області становить 2458,8 тис. га, з яких сільськогосподарські угіддя складають 2079,6 тис. га, в тому числі рілля – 1764,5 тис. га, що складає 71,1 % від загальної площі області. Минулого року захищаючи інтереси держави прокурорами до судів скеровано позовів у цій сфері відносин на суму 138 млн грн щодо майже 2958 га, що складає 81,1% від загальної кількості заявлених позовів. Задоволено позовів прокурорів в цій сфері на суму майже 23,6 млн грн, ще 19 справ на суму 111 млн грн перебувають в провадженні суду. Вжитими органами прокуратури заходами на виконання судових рішень у 2016 році державі повернуто земельних ділянок площею 2860 га вартістю понад  20 млн грн», – повідомила прокурор.

Як було зазначено, досягти реальних результатів роботи з представництва інтересів держави в суді можна за умови чітко організованого і системного підходу.

Фахівці Головного управління Держгеокадастру виступили з питань співпраці з правоохоронними органами, зокрема щодо здійснення контролю за використанням та охороною земель. Вони наголосили, що новостворене Управління з контролю за використанням та охороною земель здійснюватиме перевірки органів місцевого самоврядування та органів виконавчої влади у районах області щодо правомірності прийняття рішень розпоряджень при передачі у власність, надання у користування в тому числі в оренду, зміни цільового призначення, вилучення (викупу) земельних ділянок в процесі укладення цивільно-правових угод; при використанні та наданні земель природно-заповідного фонду. Забезпечуватиме контроль за порядком визначення втрат сільськогосподарського  та лісогосподарського виробництва.

Після висвітлення теоретичних аспектів, із присутніми проведено практичні тренінги, які засвідчили високий рівень професійної підготовки та майстерності працівників місцевих прокуратур.