З початку поточного року в порядку відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва до бюджетів Кіровоградської області надійшло 230,557 тис.гривень. З них до обласного бюджету надійшло 57,640 тис.грн, а на рахунку місцевих рад -172,92 тис.грн.  На цей час на спеціальних рахунках місцевих рад накопичені надходження від відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського  виробництв становлять 20,403 млн.грн (з урахуванням минулих періодів).

Найбільші суми акумульовані на рахунках місцевих рад Петрівського (8,574млн.грн), Новомиргородського (4,468 млн.грн) та Кіровоградського (1,364 млн.грн) районів Кіровоградщини.

  Додатково.

Відшкодуванню підлягають втрати сільськогосподарських угідь, лісових земель та чагарників як основного засобу виробництва в сільському і лісовому господарстві внаслідок вилучення (викупу) їх для потреб, не пов’язаних із сільськогосподарським та лісогосподарським виробництвом.

Відповідно до статті 209 Земельного кодексу України, кошти, що надходять у порядку відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництв, використовують на освоєння земель для сільськогосподарських та лісогосподарських потреб, поліпшення угідь, охорону земель відповідно до розроблених програм і проектів землеустрою, а також на проведення інвентаризації земель, нормативної грошової оцінки землі. Використання цих коштів на інші цілі заборонено.