Під час наради з сільськими, селищними головами Онуфріївського району, що відбулася  в районній державній адміністрації, були актуальними питання земельної сфери. Зокрема начальник Відділу у районі ГУ Держгеокадастру у Кіровоградській області Марія Перев’язко проінформувала присутніх щодо першочергового проведення нормативної грошової оцінки земель населених пунктів.

За її словами, відповідно до вимог статей 13, 18 Закону, плану-графіку проведення робіт та згідно з даними Довідника показників нормативної грошової оцінки земель населених пунктів на 2019-2020 оціночний рік, потребує актуалізації (повторна) нормативна грошова оцінка земель 22 населених пунктів Онуфріївщини.

Укладено договори на виконання робіт з виготовлення технічної документації по нормативній грошовій оцінці земель 9 населених пунктів, у тому числі  2 – розроблено і затверджено. Загалом у 2020 році потребує актуалізації нормативна грошова оцінка земель 15 населених пунктів.

За словами Марії Перев’язко, відповідно до Закону України «Про землеустрій» своєчасне оновлення нормативної грошової оцінки земель населених пунктів є одним з важливих завдань для забезпечення дохідної частини бюджетів сільських, селищних рад. Головою Кіровоградської обласної державної адміністрації було прийнято розпорядження від 06 серпня 2019 року №952-р про затвердження Порядку надання субвенції з обласного бюджету районним, міським (міст обласного значення) бюджетам та міським, селищним і сільським бюджетам об’єднаних територіальних громад на реалізацію заходів програми розвитку земельних відносин в області у новій редакції. Отже, у разі відсутності коштів в місцевих бюджетах необхідно подати обласній робочій групі з відбору та формування переліку заходів та об’єктів, фінансування яких буде здійснюватися за рахунок коштів обласного бюджету, що надходять у порядку відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва, звернення про надання субвенції.

Тож керівникам сільських, селищних рад необхідно вживати вичерпних заходів щодо забезпечення періодичності проведення нормативної грошової оцінки земель у встановленому законодавством порядку.