У  Бобринецькій районній державній адміністрації за участі керівників працівники структурних підрозділів РДА, представники від територіальних органів міністерств та відомств України, зокрема начальника Відділу у Бобринецькому районі ГУ Держгеокадастру у Кіровоградській області Олега Гончарука, відбувся круглий стіл з питань соціального захисту  учасників   антитерористичної операції та інших учасників бойових дій, у т.ч. реалізації конституційних прав на отримання земельних ділянок.

Головуючий заходу – очільник районної державної адміністрації Олег Тертичний зазначив, що на сьогодні актуальними залишаються питання соціального захисту учасників антитерористичної операції та інших учасників бойових дій, які включають в себе лікування, реабілітацію, працевлаштування, забезпечення житлом та земельними ділянками, а також отримання відповідної інформації про гарантований соціальний захист з боку держави.

Олег Гончарук наголосив, що забезпечення учасників АТО земельними ділянками є пріоритетом діяльності Держгеокадастру. Такі громадяни знаходяться під опікою держави та мають право на отримання встановлених законодавством пільг та компенсацій. Серед інших, їм надаються пільги в частині першочергового відведення земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, садівництва і городництва. Виділення земельних ділянок громадянам України – учасникам антитерористичної операції та сім’ям загиблих учасників антитерористичної операції здійснюється в порядку ст. 118 Земельного кодексу України. Про першочерговий розгляд звернень таких громадян територіальними органами Держгеокадастру йдеться у Розпорядженні Кабінету Міністрів України від 19 серпня 2015 року. Загалом від часу запровадження ініціативи Урядом на сьогодні у районі учасники АТО вже завершили процес оформлення у власність близько 300 земельних ділянок. Проекти землеустрою затверджені на ділянки загальною площею майже 600 гектарів.

Крім цього відповідно до витягу із протоколу № 90 засідання Кабінету Міністрів України від 26 серпня 2015 року з участю органів місцевого самоврядування здійснюється резервування земельних ділянок та їх відведення учасникам антитерористичної операції та сім’ям загиблих учасників антитерористичної операції.

Під час засідання було детально обговорено також низку важливих питань: про порядок надання учасниками АТО статусу учасника бойових дій; про виплату одноразової грошової допомоги учасникам антитерористичної операції; про пільги учасникам бойових дій та інвалідам війни; про пенсійне забезпечення; про медичне забезпечення та оздоровлення учасників антитерористичної операції; про  державні гарантії щодо зайнятості цієї категорії осіб.

Фахівцями районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проведено лекцію щодо соціальної адаптації та психологічної реабілітації демобілізованих учасників АТО. Адже люди, що повернулися з війни, – сильні духом, але з душевними ранами,  і сьогодні вони потребують психологічної допомоги.

Присутнім в залі учасникам АТО були роздані Пам’ятки учасника АТО з корисною для них інформацією. Хлопці, які прибули з різних куточків району, активно включалися в діалог, задавали питання, ділилися своїми проблемами та турботами.