В облдержадміністрації проведено семінар-нараду щодо вирішення правових питань у сфері земельного законодавства за участі керівників окремих структурних підрозділів облдержадміністрації, територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади, а також у режимі он-лайн керівників райдержадміністрацій, міськвиконкомів та об’єднаних територіальних громад. Модератор семінару – директор департаменту агропромислового розвитку ОДА Сергій Коренюк.
Учасники засідання отримали консультації із кількох питань. Зокрема було розглянуто стан виконання розпорядження Уряду щодо передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність об’єднаним територіальним громадам. Із зазначеного питання учасників семінару поінформував начальник управління землеустрою та охорони земель Головного управління Держгеокадастру в області Володимир Кривий.
За словами посадовця, на сьогодні в області створено 13 міських, селищних і сільських ОТГ, у яких відбулися вибори. Відповідно до розпорядження КМУ, в області розроблено графік передачі земель сільськогосподарського призначення у комунальну власність об’єднаним територіальним громадам, який вже виконується. На сьогодні визначено 619 земельних ділянок загальною площею 5 793 га, які необхідно передати у комунальну власність ОТГ. Двом об’єднаним громадам землі вже передано – Помічнянській Добровеличківського району та Великросеверинівській Кіровоградського району. Фактично завершено роботу з передачі ділянок також по Бобринецькій, Компаніївській, Тишківській, Соколівській та Первозванівській ОТГ. Як зазначив Володимир Кривий, виготовлено 9 комплектів документацій з інвентаризації земель на загальну площу понад 2,5 тис. га. Усі відповідні роботи проводяться за кошти державного бюджету. Протягом травня-липня буде передано земельні ділянки сільгосппризначення решті ОТГ.
На нараді також розглянули питання основних вимог застосування агрохімічного паспорту земельної ділянки та правових засад проведення нормативно-грошової оцінки земель. Керівників територій поінформували і про передачу в оренду земельного водного фонду та про оренду невитребуваних паїв (обов’язкові умови договору, реєстрацію).

Джерело: офіційний сайт Кіровоградської ОДА