Упродовж трьох кварталів нинішнього року спеціалісти Управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області провели 330 перевірок дотримання вимог земельного законодавства.

Управлінням з контролю за використанням та охороною земель видано 395 наказів «Про здійснення державного контролю за дотриманням земельного законодавства, використанням та охороною земель усіх категорій і форм власності». Під час проведення перевірок виявлено 253  порушення. Для їх усунення  складено 132 протоколи про адміністративні правопорушення. Винесено 131 постанову, з них 12 – постанов про закриття справи у зв’язку із ознаками злочину та направлено до правоохоронних органів, 119 – про притягнення до адміністративної відповідальності. Для вжиття заходів реагування по 29 справам направлено матеріали до правоохоронних органів, з них 9 – до прокуратури.

Зважаючи на виявлені порушення, нараховано розмір заподіяної шкоди державі на суму 5,49 млн  грн, з них 1,2 млн грн сплачено у добровільному порядку. Накладено штрафів на суму 25,8 тис. грн, з яких понад 18,8 тис. грн сплачено у добровільному порядку.