Відповідно до вимог статей 13, 18 Закону України «Про оцінку земель» та згідно з даними Довідника показників нормативної грошової оцінки земель населених пунктів на 2015-2016 оціночний рік, потребує актуалізації (повторна) нормативна грошова оцінка земель 142 населених пунктів.

Відносно 29 населених пунктів прийнято рішення про затвердження технічної документації. Роботи профінансовані як за рахунок коштів, що надходять в порядку відшкодування втрат сільсько- та лісогосподарського виробництв, та за рахунок коштів місцевих бюджетів.

Також органи місцевого самоврядування вже уклали договори на виконання робіт з проведення нормативної грошової оцінки земель 83 населених пунктів.

Технічна документація по 50 населеним пунктам знаходяться в роботі у виконавців, по 4 – передана органам виконавчої влади, місцевого самоврядування на затвердження.

Дані оновленої нормативної грошової оцінки використовуються для встановлення обґрунтованих платежів за землю, зокрема розрахунку орендної плати та визначення земельного податку, державного мита при міні, спадкуванні та даруванні ділянок тощо.

Уточнення параметрів оцінки землі дає змогу суттєво збільшити надходження до бюджетів місцевих громад.

Довідково:

На території Кіровоградської області налічується 1030 населених пунктів, із них 12 міст, 27 селищ міського типу, 991 село. Проведення оновлення нормативної грошової оцінки земель у І півріччі 2016 року потребують 113 населених пунктів.