До кількох тисяч гектарів сільгоспугідь отримали у власність об’єднані територіальні громади

Кабмін передав землю сільгосппризначення за межами населених пунктів першим семи ОТГ. Як повідомив «Урядовий портал», перехід земельних площ у місцеве управління за програмою поглиблення децентралізації в Україні відбуватиметься й надалі. Рішення про передачу перших сільгоспнаділів прийняли наприкінці січня, а вже 27 лютого воно вступило в практичну фазу реалізації.

Земельні ділянки загальною площею 7,8 тисячі гектарів у комунальну власність у лютому отримали стартові сім громад із різних областей України. З них Городищенська сільська ОТГ Луцького району Волинської області – 926,5 гектара; Гірсівська сільська і При- азовська селищна Приазовського району Запорізької області – 798,5 і 705,2 гектара, відповідно; Смирновська сільська Більмацького району Запорізької області – 1,6 тисячі гектарів; Помічнянська міська Добровеличківського району Кіровоградської області – 70,6 гектара; Оболонська сільська Семенівського району Полтавської області – 3 тисячі гектарів; Наталінська сільська Красноградського району Харківської області – 791 гектар.

Сто відсотків земельних ділянок на території згаданих ОТГ сформовано, й відомості про них внесено до Державного земельного кадастру, що й дозволило здійснити передачу в стислі терміни – протягом двох тижнів з моменту отримання відповідного звернення головним управлінням земельної служби. Процедура не потребувала витрат з державного бюджету.

Реформа децентралізації почалася рівно чотири роки тому, аби розвивати потенціал, який мають місцеві громади. За цей час вона стала незворотною: передача фінансових і адміністративних повноважень вже закріплена законодавчо. Очікується, що процес переходу земель в місцеве управління буде завершено до кінця поточного року.

Вибори ще в сорока новостворених об’єднаних територіальних громадах відбудуться 29 квітня 2018 року. І вже у травні обране керівництво запрацює у чотирьох міських, чотирнадцяти селищних, двадцяти двох сільських ОТГ. Землею за межами населених пунктів, де продовжують діяти сільські та селищні ради, які відмовилися від запропонованого Кабміном сценарію об’єднання, й надалі розпоряджатимуться підрозділи Держгеокадастру, які останніми роками затверджують (не затверджують) право оренди земель сільськогосподарського призначення на свій розсуд.

Оксана Сидоренко

Джерело: Україна молода,  №25, c. 13