На думку першого заступника міністра аграрної політики та продовольства України Максима Мартинюка, для запуску ринку землі потрібен не лише закон про обіг ріллі.

«Спілкування з фермерами наштовхнуло на думку, що для повноцінної роботи ринку землі потрібно забезпечити їх довгим та дешевим кредитним ресурсом. Для цього потрібно прийняти закон із робочою назвою “Про фінансово-кредитну підтримку ринку землі”», — сказав Мартинюк в інтерв’ю Agravery.com.

Він пояснив, що для цього має з’явитися державна установа, кредитна агенція, яка компенсуватиме кредитну ставку при купівлі землі.

«Ідеальний результат, який би ми могли отримати від запуску ринку землі – створення середнього класу в сільській місцевості, який утворять фермери. Не стоїть питання, хто продаватиме землю, питання — хто купуватиме. Нам треба створити умови, щоб виростити покупця. Коли спілкуєшся з фермером, і пояснюєш йому, що ніякий агрохолдинг нікуди не прийде, в одних руках буде лише 200 гектарів або навіть ще менше, і окрім тебе нікому більше не продадуть — вони все розуміють, і наче не проти, але питають — а де ж я гроші візьму на ці 200 гектарів? Це питання справедливе, бо зараз на тіньовому ринку ціни коливаються до $3 тис./га», — сказав Максим Мартинюк.

Джерело: журнал “Землевпорядний вісник України”.