Проаналізувавши стартові позиції та можливі перспективні рішення консультанти Офісу реформ дійшли висновку, що у 2019-му на Кіровоградщині домінуватимуть процеси приєднання території до вже діючих об’єднаних територіальних громад, – повідомляє Кіровоградське РВ АМУ.

Після успішного досвіду приєднання Першотравенської сільської ради до Компаніївської ОТГ, на сьогодні до проведення довиборів готові декілька території, які планують приєднатись до Дмитрівської, Соколівської, Первозванівської і тієї Компаніївської  об’єднаних територіальних громад.

«Подібні процеси  можливо розпочнуться і навколо інших ОТГ, оскільки більшість з них створені у, так би мовити, не повному форматі, як то передбачає Перспективний план області. Нині вже можна говорити, що для покращення спроможності громади потребують укрупнення, де кількість населення не перевищує п’яти тисяч осіб», – зазначає консультант з правових питань проекту «Пульс» Вікторія Нижник.

 Процес утворення нових громад на території області також не зупиниться –  прогнозують експерти. До кінця року завершиться формування Новомиргородської міської, Злинської сільської ОТГ, які створюються у відповідності до Перспективного плану. Об’єднавчі процеси активізувались також в Знам’янському,  Устинівськогому, Новгородкіському, Кропивницькому  районах.

Нагадаємо, станом на 1 січня 2019 року  на території області діє 20 ОТГ, всі вони визнані спроможними і перейшли на прямі міжбюджетні стосунки. Призначення перших виборів наразі очікує Петрівська селищна ОТГ, яка утворилась наприкінці 2018 року.

 Валентина Остапчук, консультант з питань комунікації Кіровоградського РВ АМУ