Юрій Коваль, перший заступник голови Олександрійської районної державної адміністрації, надав коментар про інформаційно-роз’яснювальну роботу, що триває у районі щодо проведення земельної реформи.

З початку 2019 року відбулося 8 апаратних нарад та 5 семінарів з сільськими (селищними) головами за участі керівників структурних підрозділів райдержадміністрації та керівниками окремих територіальних органів міністерств та відомств України з залученням представників сільськогосподарських товаровиробників району. За участі керівництва територіального органу Держгеокадастру проводяться засідання з питань забезпечення реалізації учасників антитерористичної операції конституційних прав на отримання земельних ділянок. Створено інформаційно-освітні матеріали для оприлюднення їх на стендах «Все про ринок земель» у місцях прийому громадян. На вебсайті райдерадміністрації розміщуються інформаційні матеріали щодо земельної реформи.

Про надання учасникам антитерористичної операції земельних ділянок

Станом на 01.07.2019 до Відділу в Олександрійському районі Головного управління Держгеокадастру надійшло 746 заяв від учасників антитерористичної операції (операції об’єднаних сил) щодо відведення їм земельних ділянок, крім цього безпосередньо до Головного управління ще надійшло 474 заяви.

Учасники АТО та члени родин загиблих військовослужбовців отримали понад 928 дозволів на розроблення проєктів землеустрою для відведення землі. Після завершення процедури оформлення земельних ділянок військові отримають у власність землі загальною площею майже 1,84 тис.гектара.

Вже завершили процес оформлення у власність 767  земельних ділянок. Проєкти землеустрою затверджені на ділянки загальною площею 1,51 тис. гектара.

Районна державна адміністрація спільно з сільськими, селищними радами та відділом в Олександрійському районі Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області систематично опрацьовують перелік земельних ділянок, які можливо надати у власність для ведення особистого селянського господарства учасникам АТО (ООС).

Питання про отримання земельних ділянок військовослужбовцями, які беруть участь у виконанні завдань по здійсненню антитерористичної операції (операції об’єднаних сил), знаходиться на постійному контролі.